Energetska obnova Dom zdravlja Sisak

Zgrada Sisačko-moslavačke županije, Doma zdravlja Sisak, na adresi Ulica kralja Tomislava 1, 44000 Sisak

Naziv korisnika: Dom zdravlja Sisak, Ul. kralja Tomislava 1, Sisak

Ukupna vrijednost projekta: 7.915.159,44 kn

Iznos EU sufinanciranja: 4.737.475,81 kn

Razdoblje provedbe projekta: listopad 2018. - listopad 2020.

Projekt je sufinanciran od Europske unije iz sredstava Fonda za regionalni razvoj s 4.737.475 kuna, a preostali iznos od 3.177.683 kn bit će financiran kreditom Hrvatske banke za obnovu i razvoj s 0,25% kamata. Rok otplate ovog kredita je 13 godina.
Projekt uključuje povećanje toplinske zaštite: vanjskih zidova, stropa prema negrijanom prostoru i krova iznad grijanog prostora, zatim zamjenu vanjske stolarije, poboljšanje postojećeg sustava grijanja, zamjenu unutarnje rasvjete učinkovitijom, uvođenje sustava automatizacije i upravljanja zgradom, uvođenje sustava daljinskog očitanja potrošnje energije i vode te sustava kontrolnih mjerila energenata i vode.
Nakon energetske obnove očekivani je prijelaz iz energetskog razreda F u energetski razred C .
Planirani završetak projekta je u listopadu sljedeće godine.

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR)
Za objavljeni sadržaj je isključivo odgovoran Dom zdravlja Sisak

Objavljeni članci